LONDYN: Policja przerwała nabożeństwo wielkopiątkowe w polskim kościele

  • 03.04.2021, 00:22 (aktualizacja 04.04.2021, 07:34)
  • Piotr Dobroniak

Podziel się:

polish-rc-church-raided-in-balham-by-met.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek wieczorem, podczas nabożeństwa Męki Pańskiej w kościele, w londyńskim Balham, wkroczyła policja przerywając liturgię. Jeden z przybyłych na miejsce policjantów oznajmił zgromadzonym wiernym, że zostały złamane zasady lockdownu i nakazał opuścić kościół pod groźbą grzywny.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

BALHAM: Oświadczenia Kościoła i policji. Sprawa przerwania nabożeństwa w toku

BALHAM: A kiedy opadnie kurz po wyrzuceniu ludzi z kościoła... #FELIETON

 

Na filmie widać jak wikary parafii Chrystusa Króla, podchodzi do mikrofonu i informuje zgormadzonych, że ktoś zadzwonił ze skargą na policję.

Wikary prosi również policjantów o wyjaśnienie, dlaczego przerywają nabożeństwo pomimo przestrzegania zasad, które obowiązują w Wielkiej Brytanii w miejscach kultu.

Policjant podchodzi do ambony i wyjaśnia, że w związku ze złamaniem zaleceń lockdownu, parafianie muszą opuścić kościół. 

Jeśli tego nie zrobią, zostanie na każdego kto zostanie w kościele, nałożona kara grzywny w wysokości 200 funtów.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

BALHAM: Oświadczenia Kościoła i policji. Sprawa przerwania nabożeństwa w toku

BALHAM: A kiedy opadnie kurz po wyrzuceniu ludzi z kościoła... #FELIETON


Wikary - ks. Aleksander Dasik - tłumaczy coś proboszczowi parafii ks. prałatowi Władysławowi Wyszowadzkiemu, po czym proboszcz informuje wiernych żeby opuścili kościół.

Księża rozmawiają również między sobą o tym, że będą składać zażalenie na decyzję patrolu policji.

Wysłaliśmy pytania do biura prasowego Metropolitan Police z prośbą o wyjaśnienie. 

Czekamy również na odpowiedź polskiej ambasady w Londynie.


Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

BALHAM: Oświadczenia Kościoła i policji. Sprawa przerwania nabożeństwa w toku

BALHAM: A kiedy opadnie kurz po wyrzuceniu ludzi z kościoła... #FELIETON


 

Piotr Dobroniak

Komentarze (149)

pola_rakas
pola_rakas 04.04.2021, 07:43
Nie za bardzo rozumiem. Podobno w UK już prawie wszyscy zaszczepieni i takie restrykcje?? Maseczki? Dystans? To po co te szczepienia były?
jan_waciak
jan_waciak 03.04.2021, 13:03
Wracajcie do ojczyzny rodacy. W Polsce można uczestniczyć we mszach bez maseczek, w dowolnej liczbie osób, bez zachowania dystansu. Przepisy oczywiście tego zabraniają, ale u nas w kraju żaden policjant nie zakłóci obrządku i można się normalnie zakażać covidem. Czas wracać.
Piotr
Piotr 03.04.2021, 10:46
Wszyscy równi wobec prawa
Anon
Anon 03.04.2021, 10:45
Ludzie nie wiedzą o co chodzi. Jako parafian tej parafi... niestety w rzeczywistości łamali nie tylko decyzję arcybiskupa archdiocesji suffolk w ktorym ta parafia się znajduje ale również prawo kraja.
Widać że skarżą się do ambasady i nie do arcybiskupa ponieważ w tej situacji nie mieli racji.
Po prostu było za dużo ludzi w kościele. To nie ma nic przeciwko wierze a wszystko ponieważ nie trzymali się zasad.
Erst1946
Erst1946 03.04.2021, 10:42
Prawo należy szanować. W szczególności kiedy nie jesteśmy u siebie. Bo u nas to wiadomo ..... szkoda gadać!
Abc
Abc 03.04.2021, 11:07
U nas tak samo jak u kogoś innego.
Policja zatrzymuje, wypisuje mandaty, za niesłychanie poleceń funkcjonariuszy, ale tylko w Polsce się czepiają.
Zanim ktoś odmówi zostawiania się do poleceń policji niech przynajmniej ma świadomość jakie to ma konsekwencje. W Polsce jest tak samo, jak na całym świecie, tu się po prostu policji nie szanuje, tylko dlaczego
Jacek
Jacek 03.04.2021, 10:42
A jakie reguły tam były zachowane 🤣🤣🤣 widać na filmie ze nikt nie trzyma dystansu 2 metry 🤣🤣🤣🤣 dobrze !!! To nie Polska ze kościół może robić co chce 🤣🤣🤣🤣
zbycho
zbycho 03.04.2021, 10:39
Prawo obowiązuje każdego, jeżeli zostaje popełnione wykroczenie, lub przestępstwo, to nie jest istotne czy kradł, czy się modlił.
Eva
Eva 03.04.2021, 10:34
„Problem ze świeceniem będzie jutro” 🤦🏻‍♀️😂
Anna
Anna 03.04.2021, 10:34
Jestem zszokowana-oburzona zachowaniem funkcjonariuszy ...
Ktosś bardzo złośliwy musiał zadzwonić na policje- ile podłości w ludziach ...
Ja
Ja 03.04.2021, 10:53
I bardzo dobrze zrobił. Modlić się można i w domu, tym bardziej jak jest taka sytuacja. Brawa dla Metropolitan Police
stanislaw worwa
stanislaw worwa 03.04.2021, 10:31
przkre to i boli
Lala
Lala 03.04.2021, 10:43
Co Cię boli, że zasady mają być takie same dla wszystkich i nie wszędzie wierzą w te same baśnie ?
jb57
jb57 03.04.2021, 10:31
Dura lex sed lex
Sara
Sara 03.04.2021, 10:28
A co was to obchodzi ,co robi tam policja,rzucajcie się tak jak w Polsce źle traktują kobiety,tam akurat policja dobrze postąpiła,to u nas by nie przeszło,policjanci rozmodleni.
jack
jack 03.04.2021, 10:23
tak powinno też byc w kraju , gdzie ludzie na potęgę sie zakażają nie przestrzegając reguł i bijemy niechlubne rekordy .. świata , wstyd , jak rozmodleni, tak glupi ludzie:(
Aga
Aga 03.04.2021, 10:22
Wejscie na to nabozenstwo mialo byc za okazaniem wejsciowki, tak samo jak na dzisiejsze swiecenia wody. Ksieza to zaplanowali tak, zeby nie lamac prawa wiec co poszlo nie tak?
Marcin
Marcin 03.04.2021, 10:16
Polsko idź drogą Wielkiej Brytanii.
Mau
Mau 03.04.2021, 10:16
Brawo, wreszcie normalny kraj
Gfuyv
Gfuyv 03.04.2021, 10:16
Stosujcie prawo kraju w którym żyjecie i bedzie cool
ateista
ateista 03.04.2021, 10:10
A co się dziwi? Patrzcie ile osób siedzi w pierwszej ławce. Zero dystansu, a i masek nie widać. Cała zakrystia powinna dostać mandaty.
Jarek
Jarek 03.04.2021, 10:09
I *** ! Gratuluje obywatelskiej postawy temu,kto zgłosił tych idiotów na policję. Mój szacunek do brytyjskiej policji jeszcze bardziej wzrósł!
Jotka
Jotka 03.04.2021, 10:08
Ile tutaj wypowiedzi pseudo chrześcijan. Żaden kościół nie stoi ponad prawem. To tylko w Polsce mogą robić co chcą. Wszędzie indziej obowiązują ich takie same prawa jak przeciętnego Kowalskiego.

Pozostałe