Zwycięska passa IBB Polonii Londyn na krajowym podwórku

• 25.11.2021, 08:33
  • Źródło: IBB Polonia Londyn

Podziel się:

Oceń:

Zwycięska passa IBB Polonii Londyn na krajowym podwórku sandsphotos.co.uk Zwycięska passa IBB Polonii Londyn na krajowym podwórku.
IBB Polonia Londyn rozegrała kolejne spotkanie na rodzimym podwórku. We własnej hali podjęła drużynę Newcaste Staffs, z którą wygrała za trzy punkty 3-0 (25:13; 25:19; 25:23). Na mecz udała się część ekipy z Bełchatowa, którą uzupełnili zawodnicy z Londynu oraz młodzi adepci siatkówki z Akademii Pro Volley.

Zawodnicy IBB Polonii dobrze zaczęli sobotni mecz i całkowicie kontrolowali przebieg pierwszego seta. Rywal nie był w stanie postawić się londyńskiemu zespołowi i partia zakończyła się z ponad dziesięciopunktową przewagą.

Druga odsłona także była w przeważającej części dominacją ekipy ze stolicy. Trener częściej decydował się na zmiany i na boisku pojawiło się więcej młodych siatkarzy z Akademii Pro Volley.

Trzeci set był najbardziej wyrównany ze wszystkich i zakończył się tylko dwupunktową przewagą gospodarzy. Dzięki temu zapisali oni kolejne trzy punkty w ligowej tabeli i pozostają niezwyciężeni od początku rozgrywek.

Dla uczniów siatkarskiej akademii był do bardzo weekend. Oprócz sobotniego, ligowego spotkania, nastolatkowie rozegrali także mecz ligi londyńskiej oraz wzięli udział w kwalifikacjach do tegorocznej edycji „Student Cup".

Młodzież rozegrała cztery spotkania z akademickimi zespołami. Drużyna Pro Volley, była jedyną w grupie, która wygrała set ze zwycięzcami kwalifikacji. Niestety uczniowie nie byli w stanie pokonać wszystkich starszych od siebie rywali i awansować dalej, jednak dobrze spisali się na boisku i zdobyli cenne doświadczenie. Ostatecznie zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.

Kolejny mecz mistrzów Anglii odbędzie się w najbliższy weekend.

W sobotę, 27 listopada IBB Polonia uda się do hali drużyny Richmond Docklands, gdzie odbędzie się ligowy mecz.

Spotkanie będzie ciekawym widowiskiem, ponieważ w drużynie gości w sezonie 2021/22 gra wielu byłych zawodników IBB Polonii Londyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu lokalnego (19:00 czasu warszawskiego).

Drużyna, która do tej pory przebywała na obozie przygotowawczym w Bełchatowie powoli wyjeżdża z Polski ze względu na porażkę w Pucharze CEV i odpadnięcie z europejskich rozgrywek.

Źródło: IBB Polonia Londyn